Het Limburgse provinciebestuur bouwt met steun van EFRO en de Vlaamse Waterweg nv momenteel een indrukwekkende fietsbrug aan het sluizencomplex in Godsheide. De werken zijn inmiddels al enkele weken bezig en de palen waarop de brug zal rusten, zijn geplaatst.
In totaal werden vijf grote buispalen geheid. Niet eenvoudig, want de palen staan in het water (kanaal), achter het geleidewerk* van de sluis. Bekijk de dronebeelden hieronder.
De volgende stap is de aanleg van de landhoofden. Ook aan het talud aan de noordzijde wordt gewerkt. Zo wordt het talud stevig en breed genoeg voor een kwalitatieve fietssnelweg.
De gloednieuwe brug maakt deel uit van het Limburgse fietssnelwegennetwerk en zou tegen de zomer van 2021 klaar moeten zijn. De brug laat toe om op een veilige manier van oever te wisselen en zorgt op die manier voor een rechtstreekse fietsverbinding van Hasselt richting het noorden van Limburg en voor een oostwestverbinding aan het Albertkanaal.
Lees meer over de fietssnelwegen.
* Wanneer schepen een brug of sluis naderen die het vaarwater versmalt, worden zij mechanisch en visueel geleid door een geleidewerk of remmingwerk.